Popularne modele wiatrówek

Na rynku militariów znaleźć można bardzo wiele rodzajów brani. Nie da się ukryć, że dużą popularnością cieszą się przede wszystkim wiatrówki. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet w przypadku takiej broni jak wiatrówka wyróżnić można kilka modeli. Różnią się one od siebie przede wszystkim zastosowanym napędem.

Wiatrówki sprężynowe

Jak sama nazwa wskazuje w tego typu wiatrówce, aby oddać starzał należy naciągnąć sprężynę. Dzieje się to w momencie naciśnięcia spustu. Ten typ napędu charakteryzuje się przede wszystkim niskimi kosztami eksploatacji. Chodzi po prostu oto, że w przypadku wiatrówki sprężynowej nie ma konieczności zakupu napojów CO2 koniecznych w innym modelach wiatrówek. Wiatrówki sprężynowe można podzielić na wiatrówki łamane oraz wiatrówki z nacięciem bocznym lub dolnym.

Wiatrówki napędzane sprężonym powietrzem

Są to tzw. wiatrówki PCP. To co można powiedzieć o tego typu wiatrówka to na pewno to, że jest to najbardziej zaawansowany technicznie typ wiatrówki. Broń ta posiada zbiornik ze sprężonym powietrzem, który najczęściej znajduje się pod lufą. Dzięki takiemu rozwiązaniu taka wiatrówka jest niezwykle celna oraz nie posiada odrzutu. To co jeszcze jest istotne w przypadku wiatrówek PCP jest fakt, iż przy ich użytkowaniu stosować należy celnik optyczny. To właśnie sprawia, że wiatrówka typu PCP jest bardzo cela.

Wiatrówki PCA

Na koniec wyróżnić można jeszcze model wiatrówki PCA. Jest to model wiatrówki, który w szczególności polecany jest osobom początkującym. Przede wszystkim dlatego, że jest bardzo lekki.