Jaką pochwę wybrać na nóż?

nóż myśliwski 9 cm

Zakup porządnego noża myśliwskiego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać również porządną pochwę. W dzisiejszych czasach do wyboru są nie tylko klasyczne skórzane pochwy, ale również modele syntetyczne, które wbrew pozorom cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Skórzane pochwy

Skórzane pochwy jak powszechnie wiadomo prezentują się bardzo okazale, ale niestety są podatne na czynniki atmosferyczna. Osoby, które uprawiają zaawansowany survival, powinny omijać je szerokim łukiem. Nie jest to również najlepszy wybór dla osób, które uprawiają sporty wodne. Nóż myśliwski w skórzanej pochwie prezentuje się naprawdę bardzo okazale, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad jej zakupem.

Pochwy syntetyczne

W dzisiejszych czasach najlepszą alternatywą dla skórzanej pochwy są modele syntetyczne. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za oryginalnymi pochwami z cordury albo tkaniny nylonowej. Jedyną wadą syntetycznych materiałów jest podatność na przecięcia, dlatego też warto postawić na produkt od renomowanego producenta. Warto wspomnieć również i o tym, że obecnie rekordy sprzedaży biją pochwy samozatrzaskowe z bardzo twardych tworzyw sztucznych. Mowa tutaj oczywiście o produktach z Kydex albo ABS. Osoby, które mają nietypowy nóż myśliwski mogą zlecić wykonanie pochwy z Kydexu na indywidualne zamówienie.