Zabawa z ASG

Coraz więcej osób interesuje się ogólnie pojętą tematyką militariów, poświęcając swój wolny czas na realizację swych pasji. Od dłuższego czasu na polskim rynku zaobserwować można wzmożone zainteresowanie tematyką związaną z ASG. 

Czym jest ASG?

Air soft gun (w skrócie ASG) to repliki faktycznie produkowanych broni palnych. Sposób ich działania zbliżony jest nieco do popularnych karabinków paintballowych. Zasadnicza różnica dotyczy jednak wykonania i dbałości o detale. W ASG główny nacisk kładzie się bowiem na realistyczne odwzorowanie danego modelu pistoletu czy karabinu. Ponadto, o ile w karabinkach paintballowych amunicję stanowią kulki z farbą, o tyle w przypadku broni ASG do strzelania wykorzystuje się plastikowe kulki. Z tego też względu, rozpoczynając przygodę z ASG, nie należy zapominać o zapewnieniu sobie ochrony w postaci gogli czy maski na oczy. Pistolety i karabinki posiadają napęd sprężynowy, gazowy albo elektryczny.

Rozgrywki organizowane z użyciem replik ASG np. Taiwan Gun z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. W tego rodzaju „strzelankach” zwykle jednocześnie bierze udział od kilku do kilkunastu osób podzielonych na grupy. Uczestnicy otrzymują scenariusz gry i są zobowiązani postępować zgodnie z nim, np. broniąc ustalonej pozycji, czy też zdobywając flagę przeciwników.

Dla kogo ASG?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta; dla każdego. Jeśli tylko lubisz aktywność na świeżym powietrzu, interesujesz się szeroko pojętą tematyką militariów, a będąc dzieckiem często bawiłeś się w policjantów lub wojnę, powinieneś choć raz spróbować zabawy z air soft gun. Rozgrywki są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych. Z drugiej strony jednak, ze względu na coraz większą popularność tego sportu, istnieje możliwość przyłączenia się do lokalnej grupy zrzeszającej fanów airsoftu.