Kamizelka plate carrier niezastąpiona w militariach

Kamizelka plate carrier stosowana jest w działaniach militarnych i taktycznych. Wyróżnia ją funkcjonalność, wielozadaniowość i doskonała jakość wykonania. Najczęściej jest ona projektowana z nylonu lub wysokiej jakości poliestru. W procesie produkcji stosowana jest także Cordura oraz materiał softshellowy, który chroni między innymi przed opadami deszczu, wiatrem i chłodem. Dodatkowo, ubranie militarne posiada od wewnętrznej strony porządną siatkę wentylacyjną, która przepuszcza powietrze i zapewnia doskonałą cyrkulację w każdych warunkach. Wpływa to doskonale na walory użytkowe. 

Kamizelka plate carrier idealna do działań taktycznych

W kamizelkach plate carrier stosowane są najczęściej barwy kamuflażowe, czyli odcienie zielonego, khaki i moro. Na jej wyposażeniu znajduje się uchwyt ratunkowy, służący do ewakuacji. Wykazuje się ona odpornością na uszkodzenia mechaniczne, pękanie i rozrywanie. Posiada ona specjalne kieszenie na wkłady balistyczne. Wyposażona jest w rzepy i szelki, dzięki którym szybko i wygodnie można zdjąć bądź nałożyć ubranie. Co ważne, ta odzież militarna nie krępuje ruchów w żadnym zakresie. Pozwala ona na wykonywanie wszystkich manewrów. Ubrania taktyczne występują w różnych rozmiarach, dzięki możliwości regulacji, można je idealnie dopasować do swojej sylwetki.

Odzież militarna zaprojektowana w systemie modularnym

Projektowana jest ona w systemie modularnym Molle, który daje nieograniczone możliwości rozbudowy kamizelki o kolejne kieszenie, przegrody. Wyżej wymieniona odzież militarna ceniona jest przede wszystkim za komfort noszenia, funkcjonalność i niezawodność w każdych warunkach. W poszczególnych kieszeniach można przechowywać na przykład profesjonalny sprzęt, rację żywnościową czy też zapas potrzebnych amunicji. Dzięki temu, można je mieć zawsze pod ręką.