Maski gazowe - szeroki i różnorodny wybór

Maski gazowe – szeroki i różnorodny wybór

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko maski filtracyjne i izolacyjne, ale również wiele innych modeli. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które mniej popularne maski gazowe są godne polecenia i czym się wyróżniają.

Rodzaje masek gazowych

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają jednorazowe maski gazowe, które doskonale sprawdzą się w awaryjnych sytuacjach. Maska gazowa tego typu idealnie sprawdzi się, gdy trzeba w krótkim czasie opuścić zanieczyszczoną strefę. Godne polecenia są także przeciwgazowe maski pełne, które zakrywają całą twarz, dzięki czemu można liczyć na pełną ochronę. Wielu renomowanych producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej także półmaski przeciwgazowe, które zakrywają nos i usta. Mowa tutaj przede wszystkim o maskach filtracyjnych, które nadają się wyłącznie do krótkotrwałego używania.

Jak wybrać najlepszą maskę?

Szeroka i różnorodna oferta masek sprawia, że wybranie tej najlepszej nie jest prostym zadaniem. W pierwszej kolejności należy oczywiście dokładnie określić wymagania dotyczące ochrony. Maska gazowa spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy dopasowana będzie do poziomu zanieczyszczenia w powietrzu. Bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby wybrać odpowiedni typ filtrów. Kluczem do sukcesu jest również to, aby wybrać odpowiedni rozmiar maski, co niestety nie jest prostym zadaniem. Osoby, które nie wiedzą, na jakie modele postawić, powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Uwagę należy zwrócić także na atesty i certyfikaty.