Dla kogo są noże motylkowe?

Noże motylkowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pamiętać należy o tym, że ich zastosowanie jest naprawę niewielkie. W dzisiejszych czasach większość noży tego typu wykorzystywana jest wyłącznie do robienie różnorodnych tricków.

nóż składany motylek marki Joker

Niebezpieczna broń

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wiele lat temu na Filipinach nóż motylkowy wykorzystywany był jako zwykła broń. Warto wspomnieć również i o tym, że motylki w rejonie Balisung miały duże znaczenie religijne. Bardzo nietypowy kształt wywodzi się z połączenia zwykłego nożna i japońskiej Yawary. Obecnie jest bardzo wiele technik stosowania motylków, ale zaleca je się wyłącznie do wykonywania skomplikowanych tricków.

Ile kosztuje motylek?

Wysokiej klasy nóż motylkowy od renomowanego producenta można kupić już za niecałe 60zł. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które poszukują swojego pierwszego noża. Dzięki idealnemu wyważeniu i stosunkowo lekkiej wadze, motylek doskonale nadaje się do ćwiczenia nie tylko bardzo prostych, ale również dość skomplikowanych trików. Warto rozglądać się przede wszystkim za modelami, które posiadają przydatną antypoślizgową okładkę, która znacząco zwiększa bezpieczeństwo użytkowania podczas codziennych ćwiczeń.

Jeśli chcesz zobaczyć liczne przykłady takich noży – sprawdź na przykład noże motylkowe z propozycji ostry-sklep.pl

Jak zainteresował Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się więcej – przeczytaj także koniecznie wpis na temat balisonga z Wikipedii