Zakup saperki

Jeśli jesteś miłośnikiem obozów survivalowych, szkół przetrwania lub interesuje Cię tematyka militarna koniecznie zapoznaj się z asortymentem dedykowanym tego typu aktywności. Wzrost zainteresowania tematyką przetrwania obserwujemy nieprzerwanie od kilku lat, a ostatnie wydarzenia na świecie spowodowały, że sklepy z akcesoriami survivalowymi przeżywają dziś prawdziwe oblężenie.

Co znajdziemy w ofercie?

Sklepy o profilu militarnym czy survivalowym oferują swoim klientom wszystko, co potrzebne do przetrwania w trudnych warunkach: specjalistyczną odzież, buty, funkcjonalne plecaki, przyrządy nawigacyjne czy optyczne. Sprawdzą się one nie tylko na biwaku, kempingu czy obozie przetrwania, ale również w życiu codziennym. Często na co dzień nie doceniamy znaczenia prostych i stosunkowo niedrogich przedmiotów, które nawet w skrajnie trudnych warunkach potrafią uratować komuś zdrowie lub życie, a na co dzień przyspieszają i usprawniają wiele prac domowych i ogrodowych.

Kilka słów o saperce

Jednym z narzędzi, która coraz bardziej zyskuje na popularności jest saperka (tutaj) – zminiaturyzowana łopata, która od klasycznej różni się jedynie długością oraz wielkością głowni. Jej małe rozmiary i możliwość składania sprawiają, że zmieści się niemal do każdego plecaka czy samochodu. Saperka od wielu już lat stanowi podstawowe wyposażenie wojska. Służy głównie do prac ziemnych, ale jest też z powodzeniem wykorzystywana jako kilof czy motyka.

Saperka – zastosowanie

Jeśli jedziemy na biwak lub bierzemy udział w obozie survivalowym saperka, obok latarki czy kompasu, powinna być obowiązkowym wyposażeniem naszego plecaka. Z jej pomocą odśnieżymy zaspę śnieżną, udrożnimy trasę przejazdu w trudno dostępnym miejscu, wykopiemy dół czy wzmocnimy konstrukcję budowli, która może posłużyć jako schronienie. Saperka będzie też niezwykle przydatna w drobnych pracach na działce, a dzięki mniejszym rozmiarom jest chętnie używana również przez kobiety.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie łopaty?

Kupując saperkę warto zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Podstawowym budulcem głowni powinna być wysokiej jakości stal, która będzie odpowiadać za jej żywotność oraz wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych: deszczu, mrozu czy słońca. Rękojeść saperki powinna być wykonana z materiału antypoślizgowego (np. nylonu), choć dużą popularnością wciąż cieszą się łopaty z polimerowym lub drewnianym uchwytem. Saperki dostępne są zarówno w sprzedaży stacjonarnej jak i internetowej, a ich wybór jest bardzo szeroki.