Światło, napięcie i zasilanie, czyli latarka Olight s2 baton XM-l2 w praktyce

Niewiele latarek jest wręcz stworzonych do zastosowań taktycznych. I choć latarka Olight s2 baton XM-l2 jest wymieniana raczej jako zapasowe źródło światła, to i tak dosyć dobrze sprawdza się w tej roli.

Małe, piękne, czy funkcjonalne?

Unikatowa latarka Olight s2 baton XM-l2 raczej nie sprawdzi się jako ergonomiczne źródło światła. Nie pozwala na to jej kompaktowy rozmiar, który utrudnia pewny uchwyt w każdej sytuacji. Niemniej – dzięki wbudowanemu akumulatorowi lub bateriom Cr123 3V – zapewnia ona dostęp do w miarę silnego źródła światła o natężeniu 900 lumenów. Jest to wartość, która powinna wystarczyć w trakcie realizacji podstawowych działań taktycznych.

Rozbudowana optyka

Niewielkie rozmiary latarki Olight s2 baton XM-l2 sprawiają, że wielu użytkowników jej nie docenia. Trzeba jednak wiedzieć, że mimo tego zapewnia ona całkiem intensywny i stały strumień świetlny. Owszem, tak niewielki rozmiar może zwiększyć prawdopodobieństwo przepalenia się diody, ale dzięki systemowi regulacji mocy ryzyko to jest minimalne. Dla niewprawnego użytkownika pewnym niebezpieczeństwem może być ryzyko samoistnego oślepienia się. Mało tego – jest to latarka, od której (mówiąc kolokwialnie) dzieci powinny trzymać się z daleka. Mimo to sprawdzi się ona w wielu specjalistycznych zadaniach.

Podsumowując, latarka Olight s2 baton XM-l2 https://www.hobby4men.com/latarka-olight-s2-baton-xm-l2.html to sprzęt przeznaczony głównie dla służb mundurowych i tylko dla nich. Urządzenie to z pewnością nie nada się do realizacji podstawowych, domowych prac naprawczych. Cóż, w końcu nie po to ta latarka została zaprojektowana.