buty taktyczne

Jak wybrać najlepsze buty taktyczne?

Buty taktyczne to rodzaj obuwia przystosowanego do użytkowania w trudnych warunkach. Zdają egzamin podczas wypraw w miejsca, gdzie konieczne jest chodzenie po kamieniach, gruzie czy piasku. Aby właściwie spełniały swoją funkcję, muszą zapewniać komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Oprócz tego muszą być wytrzymałe i prawidłowo stabilizować stopę. Jak wybrać najlepsze buty taktyczne i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Jakie cechy mają wysokiej jakości buty taktyczne?

Podczas zakupu butów taktycznych w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Najlepsze modele stworzone są z wykorzystaniem skóry naturalnej, nylonu balistycznego i cordury. Dzięki temu buty taktyczne odporne są na ścieranie, chronią stopę przed urazami i wykazują wysoki poziom trwałości. Przy tym wszystkim zachowują jednocześnie lekkość i wygodę. Co więcej, dobrej jakości materiały pozwalają stopie oddychać, gwarantując odpowiednią cyrkulację.

Jaki rodzaj butów taktycznych wybrać?

buty taktyczne

Wyboru konkretnego modelu butów powinniśmy dokonywać na podstawie jego przeznaczenia. Buty taktyczne i konkretnie ich typy możemy podzielić ze względu na kilka czynników, które decydują o tym, jak będziemy z nich korzystać. Tym samym wyróżniamy:

  • buty taktyczne letnie i zimowe,
  • buty taktyczne z membraną i bez membrany,
  • buty miejskie, do biegania, trekkingowe i górskie,
  • buty z wysoką, średnią i niską cholewką
  • buty z zamkiem i sznurowane.

Dobór powinien więc być przemyślany i zależeć od przede wszystkim od pory roku i terenu, w jakim będziemy z nich korzystać. Stopa musi być właściwie chroniona przed uszkodzeniem oraz przegrzaniem i zmarznięciem.