Jaki pistolet gazowy wybrać

W Polsce pistolety gazowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób w dalszym ciągu nie ma zielonego pojęcia, czym tak naprawdę jest broń gazowa. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które planują kupić nowy pistolet gazowy, ale nie mają zielonego pojęcia, jak za to zadanie się odpowiednio zabrać.

Czym tak naprawdę jest broń gazowa

Pistolet gazowy najprościej rzecz mówiąc to broń miotająca, która działa poprzez rozpylenie specjalnej substancji toksycznej najczęściej w formie strumienia, który skierowany jest w stronę agresora. Substancja toksyczna wydobywana jest z naboju gazowego i powoduje u napastnika bardzo silne łzawienie oraz ataki kaszlu.

Broń palna

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że broń gazową możemy podzielić na palną i pneumatyczną. Broń palna to nic innego jak popularna broń lufowa, której głównym zadaniem jest odpalanie wspomnianych powyżej nabojów gazowych. Pistolet gazowy zaprojektowany został w taki sposób, aby osoba oddająca strzały nie była narażona na działanie gazu. Warto w pierwszej kolejności postawić na pistolety gazowe, które mają odpowiednio zaślepioną lufę. Profesjonalne pistolety gazowe mogą mieć kaliber od 8 do 11,43 mm. Bronie pneumatyczne to z kolei miotacze gazu, których głównym zadaniem jak sama nazwa wskazuje jest miotanie toksycznej substancji. Broń tego typu jest skuteczna tylko z niewielkiej odległości.