Program Konwentu 2017

W tym roku poruszamy się po tematyce outdooru i survivalu – jednak ze względu na patronat Artemidy – staramy się stąpać po ścieżkach wydeptanych kobiecymi stopami. W związku z tym chcemy aby program tegorocznego Konwentu pokazywał możliwie wiele kobiecych osiągnięć w obszarze outdooru i survivalu, ale był też ciekawy zarówno dla Pań jak i Panów. Mamy nadzieję że udało nam się stworzyć program równoważący zainteresowania obydwu płci.

Program szczegółowy:
(aktualizowany na bieżąco w miarę potwierdzania kolejnych prelekcji i warsztatów)

Piątek 

od godz. 12:00 do ostatniego uczestnika – Rejestracja uczestników.
(Na Konwent można przyjechać o dowolnej godzinie! Można być na miejscu już w czwartek)

około godz. 15:00 (do ok. 18:00)

Planowana jest wyprawa po okolicy pod okiem przewodnika. Mini wyprawa potrwa około 3h, zacznie się około godz. 16:00-16:30. Będzie można pod okiem doświadczonego i przesympatycznego przewodnika (Sebastian Janas – znany uczestnikom poprzednich Konwentów), zwiedzić niedalekie ale piękne okolice przełomu rzeki Bóbr.

Warsztaty „Moc Natury” – Marta i Maciek Zawierucha pokażą jak wykonywać naturalne kosmetyki, napary, maści i inne specyfiki z roślin i innych naturalnych składników)
(Start ok. godz. 16:00)

18:00 – do białego rana 

Impreza integracyjna. Tradycyjnie zaczynamy od wspólnej zabawy. Jak na cocktail party u Królowej angielskiej.  W tle muzyka klasyczna, wytworne kapelusze od najlepszych projektantów, kulturalne wymiany zdań, spacery po parku, poncz serwowany przez kelnerów we frakach i perukach… Wiecie o co chodzi 🙂 Tradycyjne „oficjalne otwarcie” Konwentu około godziny 20:00.

Sobota

Blok „Aktywności dowolne”

od godz. 9:00 do godz. 15:30

W tym czasie zapraszamy uczestników do samodzielnego wybierania dla siebie najbardziej interesujących ich aktywności. Do wyboru są (lista będzie nieznacznie rosła):

 • Aktywna Strefa Nordic Walking – Sprzęt, trasy marszowe i instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking do dyspozycji naszych uczestników.
 • Fakultatywny spływ Kajakowy – organizowany przez lokalną firmę – koszt uczestnictwa nie jest ujęty w opłacie za uczestnictwo w Konwencie. Więcej informacji w mailingu do zgłoszonych uczestników.
 • Warsztaty ogniowe cz.1  „Przegląd rozmaitych metod rozpalania ognia” Staszek Kędzia
 • Warsztaty ogniowe cz.2 „Ogień z rury –  – czyli typowe i nietypowe metody rozpalania ognia przy pomocy samochodu i jego wyposażenia” Staszek Kędzia
 • Warsztaty „Dzikie rośliny jadalne i lecznicze” Małgorzata Kalemba-Drożdż i Bartosz Jemioła. W planie dwie części – zbiór i przygotowanie roślin.
 • Warsztaty „Podróże 4×4 – wyposażenie samochodu, sprzęt i praktyczne triki” Aleksandra Cebo
 • Warsztaty „Nie święci garnki lepią…” – Halka Jabłońska wprowadzi Was w świat lepienia glinianych naczyń. 

14:30 – 16:00
Obiad

Prelekcje

od 16:00 do późnej nocy
(część prelekcji w Niedzielę, 10:00 – 12:00 )

W tym czasie zapraszamy do głównej sali Wieży Książęcej na prelekcje naszych gości:

 • Agnieszka Dziadek „Ultralight na szlakach długodystansowych”,
 • Jola Siedlecka „Spilbergen 2017”,
 • Małgorzata Kalemba-Dróżdż „O pasji do dzikich roślin i tysiącach sposobów ich wykorzystania” (tytuł roboczy)
 • Sara (lat 11) i Monika Kulesza (nieco starsza) „Wysokie góry z perspektywy Mamy i córki” (na przykładzie gór takich jak Elbrus czy Mont Blanc)
 • Aleksandra Cebo „Wyprawy offroad’owe w różne zakątki świata”
 • Dr Agnieszka Skorupa „Polarnicy oraz ludzkie reakcje w sytuacjach trudnych” (tytuł roboczy, pisał laik 🙂

Zapraszamy na stronę „Prelekcje i Warsztaty 2017” gdzie znajduje się więcej informacji o prowadzących i temacie poszczególnych zajęć:

Prelekcje i Warsztaty 2017


Niedziela

10:00-12:00
Prelekcje i warsztaty część II

Prelekcje i warsztaty, które ze względów organizacyjnych lub technicznych nie będą mogły odbyć się w sobotę 🙂 Czasami udaje się zrobić powtórkę warsztatów z soboty, dla osób które wcześniej nie zdążyły wziąć w nich udziału.

12:30-14:00
Obiad

14:00 – oficjalne zakończenie Konwentu Survival & Outdoor 2017
(oraz upominki, nagrody, podziękowania i wyróżnienia)

Powyższy program może ulec zmianom.
Więc i tym razem możemy Was odrobinkę zaskoczyć…